Ünlülerin Stresle Başaçıkma Yöntemi: EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri)

Stres, yoğun yaşandığı taktirde zihinsel, ruhsal ve fiziksel açıdan sağlımızı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Stres kaynaklarını tamamen ortadan kaldırmak maalesef çoğu zaman mümkün değil. Aşırı stres kronik strese, kronik stres de kaygı bozuklukları, panik atak, çeşitli fobiler, depresyon, ağrılar hatta fiziksel rahatsızlıklara yol açıyor. Bu noktada stresi azaltmanın ve bunu hayatımızın bir rutini haline getirmenin önemi anlaşılabilir.  Aşırı stres hepimizin sağlığını tehdit ediyor ve bazı ünlü isimler bununla baş etmenin bir yolunu bulmuş: EFT. EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) geleneksel Çin tıbbındaki akupunktur yöntemlerine dayanan, akupresür ve NLP’nin bir nevi birleşimi olan bir enerji çalışması. Parmak uçlarıyla vücuttaki bazı akupunktur noktaları tıklanarak vücutta tıkanan enerjinin normal akışına dönmesi sağlanıyor. Bunun sonucunda enerji tıkanıklığına yol açan problem ortadan kalkıyor ve iyileşme başlıyor. EFT’nin uygulaması oldukça basit ve iyileşme diğer terapi tekniklerine göre oldukça hızlı. Gelin şimdi bu tekniği kullanan ünlü isimlere bir göz atalım:

Nicole Kidman stresle başaçıkmak için EFT’yi kullandığını söylüyor (1).

Süperstar Madonna’nın EFT’nin büyük bir fanı olduğu biliniyor (2).

“Hayalet” filminde oynayan ünlü oyuncu Whoopi Goldberg uçak fobisini EFT ile yenmiş (3).

İngiliz Pop Star Lily Allen EFT ile kilo vermiş (4).

Çok satan “Hayatınızı 7 günde değiştirin” kitabının yazarı ve terapist Paul McKenna yeme bozuklukları, insomnia ve fobilerde EFT’yi başarılı bir şekilde kullanıyor (5).

Tamamlayıcı tıp uygulayıcısı, doktor, yazar ve konuşmacı Deepak Chopra EFT’nin iyileşmede harika faydalar sunduğunu söylüyor (6).

Formula 1 yarışçısı Fernando Alonso performansını artırmak için şu videoda kendisine EFT yapıyor (7).

Şu videoda atlet Bralon Taplin’in 2016 Rio Olimpiyatlarında performans artırmak için EFT yaptığı görülüyor (8).

Yine şu videoda Amerikalı atlet Deven Allen da yarış öncesi stresi azaltarak performans artırmak için kendisine EFT yapıyor (9).

Sizin de stres, kaygı, depresyon, panik atak, ağrı ve fobi gibi problemleriniz varsa EFT’yi deneyebilirsiniz. Ancak EFT’yi başlarda kendi başınıza uygulamanız zor olacağı için bir EFT Master’a başvurmanızı tavsiye ederim. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi ve randevu almak isterseniz bana ayselkeskin.net ten ulaşabilirsiniz. Ruh ve beden sağlığınızın her şeyden önemli olduğunu hatırlatır, sağlıklı günler dilerim.

AYSEL KESKİN

PSİKOLOJİK DANIŞMAN & EFT MASTER

(1) https://goe.ac/nicole_kidman.htm

(2) https://goe.ac/madonna.htm

(3) https://goe.ac/whoopi_goldberg_conquers_fear_of_flying_using_tft.htm

(4) https://goe.ac/lily_allen_eft.htm

(5) https://goe.ac/paul_mckenna.htm

(6) https://goe.ac/deepak_chopra.htm

(7) https://goe.ac/fernando_alonso_eft.htm

(8) https://goe.ac/bralon_taplin_olympics_eft.htm

(9) https://goe.ac/devon_allen_tapping_olympics_rio216.htm

 

 

 

Bir Cevap Yazın